לימודי תרפיה באמנות ללא תואר

לימודי תרפיה באמנות ללא תואר
לאומנות יש השפעה עצומה על הבריאות שלנו, ובפרט על בריאות הנפש. במקרים רבים אנחנו כלל לא מודעים עד כמה זה נכון. הציור, האיור, הכתיבה, הצילום והפיסול הם כלים שמאפשרים לנו להביע את הרגשות, את הכאבים ואת המצוקות שלנו. כך, כשאנחנו עסוקים באמנות ונותנים חופש מוחלט למחשבה ולדמיון אנחנו חושפים קצת יותר את מה שקורה שם בפנים. יש לנושא הזה חשיבות עליונה בתחום הטיפול, והיום ישנם אנשי מקצוע רבים שמשלבים בין אומנות לטיפול בהצלחה גדולה. עכשיו אתם יכולים להירשם גם למסגרת של לימודי תרפיה באמנות ללא תואר, ולהיכנס לעולם של יצירה מצד אחד – ושל התמודדות יעילה וטובה יותר מן הצד השני.

מסגרת לימודי תרפיה באמנות ללא תואר

כדי להיעזר באמנות לצורכי טיפול אנחנו צריכים להבין לעומק את התיאוריות הפסיכולוגיות, להבין את האומנות טוב יותר – ולהכיר את הקשר המופלא שקיים בין שני המרכיבים האלה. לימודי תרפיה באמנות ללא תואר מאפשרים לכם לקבל את כל המידע הזה. זוהי מסגרת לימודים מקיפה שכוללת מצד אחד גישות ותיאוריות בתרפיה, שיטות הערכה ואבחון, אופני הפעלה אמנותית בגילאים שונים, ומצד שני היכרות עם אומנות חזותית ומושגים בסיסיים, התנסות עם החומרים השונים וטכניקות של רישום, ציור ופיסול. ההיכרות עם כל העולמות האלה יחד היא שמאפשרת לנו לראות בתמונה גם את מה שלא מופיע בה במפורש, לזהות את המסר מאחורי הפסל ולקלוט את הרגש שהנחה את הידיים האחראיות על הציור.

עבודה אישית או קבוצתית?

קורס תרפיה באומנות הוא גם מסגרת טובה להכיר בה טכניקות לעבודה בקבוצה ובאופן פרטני. כך ניתן לעבוד עם ילדים, נוער או מבוגרים, להקשיב, לנתח את היצירות ולאפשר להם להביע את עצמם ללא מילים. כך ניתן גם להתאמן על הנחיית קבוצות, לקבל את הכלים להובלת הקבוצה וללמוד איך אפשר לתת לכל אחד ואחת את המקום להביע, לתקשר ולהתבטא. מכלול הכישורים האלה הוא שמאפשר לנו לטפל בכולם באופן מקצועי ונכון, לזהות את הקשיים ואת הכאבים, ולספק את הכלים החשובים והנכונים כדי להמשיך קדימה ולנקות את המכשולים מהדרך.

תיאוריה ופרקטיקה במקום אחד

מכללת ארטי מציעה מגוון רחב של קורסים ומסלולי לימוד, לרבות לימודי תרפיה באמנות ללא תואר. צוות ההוראה מיומן ועתיר ניסיון, והוא מלווה את התלמידים לכל אורך הדרך משלב היסודות ועד להתנסות המעשית. במסגרת הלימודים הזו אנחנו משלבים באופן מדויק בין התיאוריות לבין הפרקטיקה, בין האומנות לבין הטיפול והפסיכולוגיה. אין ספק שיש חשיבות אדירה לעקרונות הפסיכולוגיה ההתפתחותית אבל גם ליכולת לפענח ציורי ילדים ולהבין מה הם מנסים לומר לנו גם אם הם מתקשים להשתמש במילים, למשל. כשהתיאוריה והפרקטיקה נפגשים – הטיפול נעשה מקצועי, יסודי ואיכותי הרבה יותר.
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441