לימודי טיפול באמנות וחשיבותם

לימודי טיפול באמנות וחשיבותם
נדמה שלאורך השנים פותחו שלל תיאוריות ושיטות טיפול להתמודדות עם האתגרים הרגשיים הגדולים ביותר. כדי לשפר את איכות החיים, את בריאות הגוף והנפש, ובעיקר כדי לאפשר תפקוד יעיל ונכון גם בעתות משבר, שיטות הטיפול הללו הן חיוניות מאי פעם. אלא שבין הפרקטיקות המסורתיות והמודרניות יש שיטה אחת שמושכת אליה תשומת לב רבה: קורס תרפיה באמנות. מסגרת הלימודים הזו, המוכרת גם כמסגרת לימודי טיפול באמנות, היא מסגרת שמספקת את כל הידע העשיר והרב שנדרש כדי לאבחן בעיות ולהציע טיפול אישי, מותאם וייחודי.

לימודי טיפול באמנות ותהליכים רגשיים

הרעיון המרכזי שעומד מאחורי לימודי טיפול באמנות הוא הרעיון לפיו נדרשים כלים וכישורים מיוחדים שיאפשרו לנו לטפל בכל אדם, בכל גיל ובכל סיטואציה באשר היא. תהליכים של טיפול רגשי כוללים מרכיבים שונים, אבל יש לכולם מכנה משותף אחד: הם נועדו להציע מענה אישי ואנושי בין אם האדם מתאושש מטראומה, ממצוקה רגשית או מקושי בכל דרגה שהיא. היתרון הגדול של לימודי טיפול באמנות הוא שהוא מאפשר לנו להציע דרך קצת אחרת. במקום לדלות מידע באמצעות ראיון או שיח אנחנו מאפשרים לאדם שמולנו להביע את עצמו בדרך טבעית ואנטואטיבית יותר. דרך הציור, המילים, המצלמה או ציוד הפיסול, יכול כל אחד להביע רגשות, לשתף בקשיים ולחלוק אתגרים – ולעשות את זה כמעט ללא מילים.

מה לומדים במסגרת לימודי טיפול באמנות?

באופן כללי, לימודי טיפול באמנות הם לימודים שכוללים מספר תחומים מרכזיים. מעל לכל זוהי המסגרת שבה תלמדו להכיר לעומק גישות ותיאוריות טיפוליות שונות, קלאסיות ומודרניות, עתיקות וחדשות יותר. זאת במקביל להיכרות עם מושגים מתחומי האמנות, עם התנסות בחומרים השונים ובהמשך – עם השילוב בין כל אלה לבין התיאוריות הטיפוליות. בנוסף, לימודי טיפול באמנות מתייחסים למרכיבים השונים בתהליך הטיפול, מהערכה ואבחון, דרך עקרונות הפסיכולוגיה ההתפתחותית וניתוח מדויק של ציורי ילדים, ועד להנחיית קבוצות ולטיפול אישי יותר. 

למי זה מתאים?

אם אתם מרגישים שיש לכם את היכולת לטפל, את הרצון להקשיב ואת הנכונות לסייע למי שזקוק לעזרתכם, לימודי טיפול באמנות הם דרך נפלאה להתחיל. במסגרת הלימודים במכללת ארטי תקבלו את כל המידע שאתם צריכים כדי שתוכלו לבצע אבחון לכל אדם, מקטן ועד גדול, באופן אישי או בקבוצה. השילוב של האמנות על סוגיה שונים היא רק נדבך נוסף בתהליך הטיפול, והיא זו שמעניקה חוויה ייחודית גדולה מהחיים, כזו שמאפשרת לאדם שמולנו להביע את עצמו באמת, בלי חסמים או חששות, ובלי הפחד מפני ביקורת או שיפוטיות. צוות ההוראה המיומן של מכללת ארטי, הפועל לפי תכנית לימודים שנבנתה בקפידה רבה ועל פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר, הוא זה שיוביל אתכם לכל אורך הדרך, עד שלרגע שבו תחושו את הסיפוק המופלא הנלווה ליצירת שינוי בחייהם של אנשים אחרים.
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441