קורס צילום

 • מרצים
 • שעות לימוד
  42
 • מיקום
  מכללת רמת גן, רח' פנחס רוטנברג 87, חניה חינם בחניוני המכללה

קורס צילום

קורס הצילום מורכב משיעורים תיאורטיים ומעשיים ומאפשר שיפור יכולות הצילום החל בשיעורי יסודות הצילום וכלה בשיעורי צילום מקצועיים. הלימוד כולל מבוסס על הנחיה אישית לבניית תיק עבודות מקצועי ולווי בשלבי העבודה הראשוניים בתחומי הצילום השונים. בוגרי הקורס משתלבים בעבודה בענפי הצילום השונים ומקימים אולפן צילום אישי.
הקורס מקנה הבנה בעקרונות החשיפה הצילומית, ידע בתפעול המצלמה באופן ידני, ומקנה ללומדים היכרות עם הציוד המקצועי, טכניקות צילום מתקדמות, פיתוח שפה צילומית אישית וראיה אמנותית. הלימוד כולל מפגשי כיתה, צילומי חוץ, עבודה מעשית באולפן צילום, טכניקות עיבוד תמונה ממוחשבות בפוטושופ, משימות לעבודות בית ממוקדות, ביקורות עבודות והתמחות בתחומים הצילום השונים: צילום דיוקן, צילום מוצרים בתנאי אולפן בשילוב תאורה מלאכותית, צילום פרסום, צילום עיתונות, צילום אירועים, צילום אופנה, צילום אמנותי, טבע ועוד. אין צורך בידע קודם.
יש להצטייד לשיעורים בכלי כתיבה ובמצלמה אישית (רצוי עם אפשרות תפעול ידני), רצוי להצטייד במצלמת SLR או דמוי SLR. ניתן לקבל הנחיה לקניית מצלמה במהלך השיעור הראשון. 
תעודות סיום 'צילום מקצועי' תוענקה למסיימי הקורס, העומדים בדרישות הגשת פרויקט סיום ו85% נוכחות.

נושאי לימוד

מודול א'
מפגש 1: החשיפה הנכונה, שיטות צילום ידני, מבנה המצלמה 
עקרונות החשיפה הידנית הנכונה, הצמצם ועומק השדה, מהירות התריס, הקפאה וטשטוש תנועה, סקירה על סוגי מצלמות ומבנה המצלמה. 

מפגש 2: צילום חוץ – תרגול הצילום הידני
תרגול מעשי בשטח: צילום ידני, הקפאה וטשטוש תנועה, עומק שדה, אפקטים בחשיפות ארוכות, לווי תנועה ועוד.

מפגש 3: הקומפוזיציה הצילומית, פיצוי ותיקון חשיפה 
הדגשת חדות מבדילה וצילום תקריב (מאקרו) צילום בזויות לא שיגרתיות, שליטה בצילום הידני ובחשיפה הנכונה: בהירות וכהות, ניגודיות. תרגול צילום במצבי חצי אוטומט, פיצוי ותיקון חשיפה. שילוב תאורות, צביעה באור.

מודול ב' 
מפגש 4: עדשות ופרספקטיבה, צבע ומרקם 
אורכי מוקד שונים בעדשות שונות, רחבות זוית, נורמל, Telephoto. תורת הצבע, הדגשת צבעוניות ומרקם, הצבע בתמונה ומשקלו. מצבי צילום נושאי, חצי אוטומט, אופני מדידות אור.

מפגש 5: צילום רחוב 
האמירה האישית בצילום, צילום אנשים בסביבתם הטבעית ותרגול צילום חטף ספונטני. צילום סנפשוט, תרגול צילום במצבי תגובה שונים ועוד. צילום בסקלות צבעים שונות, תרגול מדידות אור באופן מקצועי. תרגול מצבי צילום נושאי.

מפגש 6: צבע, איזון אור לבן, תרגול חדות מבדילה מיקוד ידני ואוטומטי 
אפקטים בשימוש במבזק פנימי וחיצוני, מסגרות בצילום, שכבתיות, שקיפויות, צילום אמנותי בכהות ובהירות מקסימליים. תרגול איזון אור לבן, מיקוד ידני ואוטומטי. הדגשת ניגודיות. צילום בקומפוזיציות שונות עם התייחסות לתאורה הסביבתית ביחס לאובייקט המצולם, התאורה והשפעתה על אופי הצילום והאמירה הצילומית. 

מפגש 7: שימוש בפלאש, התאורה הקלאסית בצילום מוצר בתנאי אולפן צילום 
סוגי המבזקים, מבזקי אולפן ומבזקים מקצועיים, אביזרים וטכניקות עבודה עם מבזקים. אפקטים בשימוש במבזק בתאורת לילה ובתאורת יום. 
התאורה הקלאסית, הארת דיוקן בשיטות שונות, עזרי תאורה, מחזירי אור ומבזקים (פלאשים), סוגי מקורות תאורה מלאכותית, כיווני תאורה בצילום אולפן: ניגודיות, החזרי אור, השתקפויות, High Key, Low Key

מפגש 8: צילום אדריכלות 
מבנה התמונה הנכון בצילום אדריכלי, שיוויי משקל שונים, תאורה נכונה וזויות בצילום מבנים. תרגול סגנונות צילום ושילוב מקורות אור שונים.

מפגש 9: תיקון ועיבוד תמונה בפוטושופ בכיתת מחשב (מחשב לכל תלמיד)
עריכה, חיתוך, תיקון ניגודיות ובהירות בתוכנת פוטושופ. שיטות ריטוש בפוטושופ. עבודה בשכבות, שילוב צילום וטקסט,  
שיטות דחיסת תמונות וצילום ללא דחיסה ב RAW 

מפגש 10: צילום אופנה: מבזקים ושיטות מקצועיות במדידת אור 
צילום אופנה ודיוקן באתרי חוץ, שימוש במבזק, שילוב אביזרים, אפקטים מיוחדים בשילוב תאורות. סגנונות צילום אופנה

מפגש 11: צילום דוקומנטרי, צילום טבע ונוף, עיתונות וצילום רחוב 
צילום בשיטות עבודה של צלמים בצילומי טבע ונוף, צילום דוקומנטרי, ארועים, ספורט ועוד. אמנות צילום הרגע המכריע, איזוני חשיפה וזון סיסטם.

מפגש 12: תרגול מעשי באולפן צילום, צילום דיוקן, תכשיטים ומתכות 
צילום מוצר ודיוקן בתנאי סטודיו בשילוב תאורות, אביזרים ורקע, צילום עצמים שקופים, תכשיטים ומתכות 
פילטרים: תיקוני צבע, שיטות הארה לביטול הבהקים. שיטות הארה לצילום זכוכית.
אביזרי תאורה ומחזירי אור, ציוד מקצועי נלווה למטרות שונות.

מפגש 13: צילום אמנותי ודיוקן עם עזרי תאורה 
אמצעים אמנותיים בצילום ופיתוח השפה הצילומית האישית, הצילום היצירתי: חידוד טכניקות צילום מתקדמות המשלבות מדידות אור, ניגודיות. התאורה והצבעוניות והשפעתן על אופי הצילום היצירתי. חשיפות ארוכות בשילוב מבזק, אפקטים מיוחדים בצילומי לילה. צילום אנשים בתנועה. תרגול צילום דיוקן ואוביקטים עם עזרי תאורה. 

מפגש 14: בניית מותג אישי לצלמים, סיום קורס והגשת עבודות 
שיווק עצמי, בניית אולפן צילום ביתי, תמחור פרויקטים, הדגשים ותכנים בבנית אתר אישי ויעוץ תעסוקתי.
הפרויקט האישי: צילום אורבני, אמנותי, אופנה, טבע, פרסום, ספורט, אירועים, עיתונאות ודוקומנטרי.
הגשת תיק עבודות ביקורת ודיון 

מנחי הקורס הינם צלמים מקצועיים, בוגרי אקדמיות ומכללות לצילום, חלקם בעלי תואר שני. התמחות בצילום עיתונות, מוצרי פרסום, צילום אדריכלות, ארועים ועוד. בעלי ותק רב בהוראת צילום למתחילים ומתקדמים. 

פרטי הקורס

 • מיקום: מכללת רמת גן, רח' פנחס רוטנברג 87, חניה חינם בחניוני המכללה
 • משך הקורס: 14 מפגשים של 3 שעות לימוד אקדמיות, פעם בשבוע
 • תעודת גמר: מטעם מכללת ארטי לעיצוב ואמנות
 • כמות סטודנטים: עד 25 סטודנטים
 • תנאי קבלה:
 • מרצים:

ביקורות

מאמר בנושא קורס צילום למתחילים

קורס צילום למתחילים ולחובבים

נדמה שכולם הפכו לצלמים בעידן הטלפונים החכמים. מצלמות הסלולר הפכו חלק מהמצלמות הפשוטות והקלאסיות למיותרות, ואנחנו מתעדים לא מעט רגעים בחיים דרך הסמארטפון, לכל היותר עם פילטר כלשהו באינסטגרם. אלא שהמצלמה המקצועית עדיין כאן, מתקדמת ואיכותית יותר מאי פעם. היא זו שמאפשרת לנו לצלם ברמה הגבוהה ביותר ולעסוק בתחום באופן מקצועי. עם זאת, הדרך לשם דורשת מאיתנו ידע וניסיון חשובים אותם אפשר למצוא במסגרת קורס צילום למתחילים. מלימוד יסודות הצילום ועד לשיעורים מתקדמים יותר, קורס צילום הוא המקום להכיר בו את כל חלקי המצלמה והציוד הנלווה אליה, את טכניקות הצילום הקיימות ואת האופן שבו התאורה והזווית משפיעים על התוצאה הסופית.

מתחילים מהפרטים הטכניים

כאמור, קורס צילום יתחיל תמיד משיעורי יסודות, וזה הזמן להכיר את הפרטים הקטנים ביותר. בשלב הזה נבין איך פועלת המצלמה, איך ניתן לנצל את האור הקיים כדי ליצור תמונה כזו או אחרת, ואיך אפשר לשלוט במסר שנרצה להעביר ברגע נתון. הפרטים הטכניים הם משמעותיים מאוד, לא רק משום שהם מאפשרים לנו לתפעל את המצלמה באופן מדויק ונכון, אלא משום שהם עוזרים לנו לפתח טכניקה וסגנון משלנו. כך אנחנו יכולים להחליט מה נכון יותר לנו, מה מדבר אלינו ואילו תוצרים הם בדיוק התוצרים שאנחנו שואפים לייצר. קורס צילום מעניק את הידע ועוזר לפתח את הטכניקה, וזה בדיוק מה שצלם מקצועי צריך כדי שיוכל לצאת לדרך.

קורס צילום והעתיד המקצועי

היום, אולי יותר מאי פעם, יש לתמונה חשיבות אדירה. היא משמשת אותנו בפרסום ובשיווק, בעיתונות ובאירועים. אנחנו זקוקים לה לצורך הפקות אופנה או לצילומי אוכל. המשמעות ברורה: בוגרי קורס צילום הם אלה שמשתלבים בתחומים הללו. עם תיק עבודות מרשים, ידע מקצועי, מצלמה איכותית וטכניקה טובה, בוגרי קורס צילום במכללת ארטי משתלבים בכל תחום באשר הוא. הם מצלמים הפקות ואירועים, מוצרים ודיוקנאות. הם עוסקים גם בצילום אמנותי ובצילומי טבע. הם מבינים את השטח, את התנאים הקיימים וגם את התוצאה כפי שהיא אמורה להתקבל. הם מדויקים וחדים, ועם השפה האישית שלהם הם גם יודעים להפיק תמונות מרהיבות בדיוק על פי צרכי ההפקה. 

צילום בשטח או באולפן?

קורס צילום למתחילים מתייחס גם להבדלים בסיסיים ביותר, לרבות ההבדל בין צילום בשטח לבין צילום באולפן. אין ספק שהתנאים בחוץ שונים לחלוטין, בין אם בשל תאורה שדורשת מיומנות גבוהה יותר או בשל אופי הצילום עצמו (אירועי ספורט בהשוואה לצילום טבע). באולפן יש לנו הרבה יותר שליטה, אבל גם כאן נדרשות מיומנויות מיוחדות: הבנה בתאורה מקצועית לצילום, כיצד להאיר נכון דיוקנאות, תכשיטים, מוצרי זכוכית, משטחי מתכת. תרגול זויות צילום מיוחדות, קומפוזיציה ועוד. במילים אחרות, קורס צילום מקצועי במכללת ארטי, עם צוות המורכב מאנשי מקצוע עתירי ניסיון וידע, זה בדיוק מה שאתם צריכים כדי להכיר את העולם המרתק והעשיר הזה היטב, ולהכניס את הרגל לאחד התחומים המבוקשים ביותר.