קורס צילום

קורס צילום

קורס הצילום מורכב משיעורים תיאורטיים ומעשיים ומאפשר שיפור יכולות הצילום החל בשיעורי יסודות הצילום וכלה בשיעורי צילום מקצועיים. הלימוד כולל מבוסס על הנחיה אישית לבניית תיק עבודות מקצועי ולווי בשלבי העבודה הראשוניים בתחומי הצילום השונים. בוגרי הקורס משתלבים בעבודה בענפי הצילום השונים ומקימים אולפן צילום אישי.
הקורס מקנה הבנה בעקרונות החשיפה הצילומית, ידע בתפעול המצלמה באופן ידני, ומקנה ללומדים היכרות עם הציוד המקצועי, טכניקות צילום מתקדמות, פיתוח שפה צילומית אישית וראיה אמנותית. הלימוד כולל מפגשי כיתה, צילומי חוץ, עבודה מעשית באולפן צילום, טכניקות עיבוד תמונה ממוחשבות בפוטושופ, משימות לעבודות בית ממוקדות, ביקורות עבודות והתמחות בתחומים הצילום השונים: צילום דיוקן, צילום מוצרים בתנאי אולפן בשילוב תאורה מלאכותית, צילום פרסום, צילום עיתונות, צילום אירועים, צילום אופנה, צילום אמנותי, טבע ועוד. אין צורך בידע קודם.
יש להצטייד לשיעורים בכלי כתיבה ובמצלמה אישית (רצוי עם אפשרות תפעול ידני), רצוי להצטייד במצלמת SLR או דמוי SLR. ניתן לקבל הנחיה לקניית מצלמה במהלך השיעור הראשון. 
מנחי הקורס הינם צלמים מקצועיים, אקדמאים, התמחות בצילום עיתונות, מוצרי פרסום, צילום אדריכלות, ארועים ועוד. בעלי ותק רב בהוראת צילום למתחילים ומתקדמים. 
תעודות סיום 'צילום מקצועי' תוענקה למסיימי הקורס, העומדים בדרישות הגשת פרויקט סיום ו85% נוכחות.

נושאי לימוד

מודול א' - מבואות
 
מפגש 1 
שיטות צילום ידני, צמצם ועומק שדה, מהירות התריס, הקפאה וטשטוש תנועה, סוגי ומבנה מצלמות

מפגש 2
תרגול מעשי: צילום ידני, הקפאה וטשטוש תנועה, עומק שדה, אפקטים בחשיפות ארוכות, לווי תנועה
 
מפגש 3
הקומפוזיציה הצילומית, פיצוי ותיקון חשיפה, צילום תקריב, שליטה בחשיפה הנכונה: בהירות וכהות, ניגודיות.
 
מודול ב' - צילום מתקדם

מפגש 4
אורכי מוקד בעדשות השונות, הדגשת צבעוניות ומרקם, אופני מדידות אור.
 
מפגש 5
צילום רחוב, האמירה האישית בצילום, צילום חטף ספונטני. צילום בסקלות צבעים שונות ושחור-לבן, מצבי צילום נושאי.
 
מפגש 6
תיקון ועיבוד תמונה בפוטושופ, מחשב לכל תלמיד, עריכה, חיתוך, תיקון ניגודיות ובהירות שיטות ריטוש בפוטושופ. עבודה בשכבות, שילוב צילום וטקסט
צבע, איזון אור לבן, חדות מבדילה מיקוד ידני ואוטומטי, שימוש במבזק פנימי וחיצוני
 
מפגש 7
אפקטים בשימוש במבזק פנימי וחיצוני. תרגול איזון אור לבן, מיקוד ידני ואוטומטי.

צילום אדריכלות, זויות צילום מבנים, שיוויי משקל שונים, שילוב מקורות אור.

מפגש 8
התאורה הקלאסית בצילום בתנאי אולפן, מבזקי אולפן ומבזקים מקצועיים, תאורה בצילום אולפן: אביזרים וטכניקות הארה, ניגודיות, החזרי אור, השתקפויות

מפגש 9
צילום אופנה ודיוקן באתרי חוץ, שילוב אביזרים, אפקטים מיוחדים בשילוב תאורות. סגנונות צילום אופנה
 
מפגש 10   
פיתוח שפה צילומית אישית, העלאת תמונות לרשתות החברתיות. תחומי העיסוק המקצועיים בצילום, הדגשים ותכנים בבנית אתר אישי ויעוץ תעסוקתי.
 
מודול ג' - צילום מקצועי

מפגש 11
סגנונות צילום: דוקומנטרי ועיתונות, טבע ונוף, ארועים, ספורט. צילום בשיטות עבודה של צלמים. אמנות צילום הרגע המכריע, איזוני חשיפה וזון סיסטם.
 
מפגש 12
תרגול מעשי באולפן צילום, צילום דיוקן, תכשיטים ומתכות. שיטות הארה לצילום זכוכית. אביזרי תאורה, ציוד מקצועי נלווה למטרות שונות.
 
מפגש 13
צילום אמנותי ודיוקן עם עזרי תאורה. חידוד טכניקות צילום מתקדמות, אמצעים אמנותיים בצילום ופיתוח השפה הצילומית האישית והיצירתית
 
מפגש 14
בניית מותג אישי לצלמים, שיווק עצמי, סיום קורס והגשת עבודות פרויקט אישי

מנחי הקורס הינם צלמים מקצועיים, בוגרי אקדמיות ומכללות לצילום, חלקם בעלי תואר שני. התמחות בצילום עיתונות, מוצרי פרסום, צילום אדריכלות, ארועים ועוד. בעלי ותק רב בהוראת צילום למתחילים ומתקדמים. 

פרטי הקורס

  • מיקום: מכללת רמת גן, רח' פנחס רוטנברג 87, חניה חינם בחניוני המכללה
  • משך הקורס: 14 מפגשים של 4 שעות לימוד אקדמיות, פעם בשבוע
  • תעודת גמר: מטעם מכללת ארטי לעיצוב ואמנות
  • כמות סטודנטים: עד 25 סטודנטים
  • תנאי קבלה:
  • מרצים:

ביקורות

מאמר בנושא קורס צילום למתחילים

קורס צילום למתחילים ולחובבים

נדמה שכולם הפכו לצלמים בעידן הטלפונים החכמים. מצלמות הסלולר הפכו חלק מהמצלמות הפשוטות והקלאסיות למיותרות, ואנחנו מתעדים לא מעט רגעים בחיים דרך הסמארטפון, לכל היותר עם פילטר כלשהו באינסטגרם. אלא שהמצלמה המקצועית עדיין כאן, מתקדמת ואיכותית יותר מאי פעם. היא זו שמאפשרת לנו לצלם ברמה הגבוהה ביותר ולעסוק בתחום באופן מקצועי. עם זאת, הדרך לשם דורשת מאיתנו ידע וניסיון חשובים אותם אפשר למצוא במסגרת קורס צילום למתחילים. מלימוד יסודות הצילום ועד לשיעורים מתקדמים יותר, קורס צילום הוא המקום להכיר בו את כל חלקי המצלמה והציוד הנלווה אליה, את טכניקות הצילום הקיימות ואת האופן שבו התאורה והזווית משפיעים על התוצאה הסופית.

מתחילים מהפרטים הטכניים

כאמור, קורס צילום יתחיל תמיד משיעורי יסודות, וזה הזמן להכיר את הפרטים הקטנים ביותר. בשלב הזה נבין איך פועלת המצלמה, איך ניתן לנצל את האור הקיים כדי ליצור תמונה כזו או אחרת, ואיך אפשר לשלוט במסר שנרצה להעביר ברגע נתון. הפרטים הטכניים הם משמעותיים מאוד, לא רק משום שהם מאפשרים לנו לתפעל את המצלמה באופן מדויק ונכון, אלא משום שהם עוזרים לנו לפתח טכניקה וסגנון משלנו. כך אנחנו יכולים להחליט מה נכון יותר לנו, מה מדבר אלינו ואילו תוצרים הם בדיוק התוצרים שאנחנו שואפים לייצר. קורס צילום מעניק את הידע ועוזר לפתח את הטכניקה, וזה בדיוק מה שצלם מקצועי צריך כדי שיוכל לצאת לדרך.

קורס צילום והעתיד המקצועי

היום, אולי יותר מאי פעם, יש לתמונה חשיבות אדירה. היא משמשת אותנו בפרסום ובשיווק, בעיתונות ובאירועים. אנחנו זקוקים לה לצורך הפקות אופנה או לצילומי אוכל. המשמעות ברורה: בוגרי קורס צילום הם אלה שמשתלבים בתחומים הללו. עם תיק עבודות מרשים, ידע מקצועי, מצלמה איכותית וטכניקה טובה, בוגרי קורס צילום במכללת ארטי משתלבים בכל תחום באשר הוא. הם מצלמים הפקות ואירועים, מוצרים ודיוקנאות. הם עוסקים גם בצילום אמנותי ובצילומי טבע. הם מבינים את השטח, את התנאים הקיימים וגם את התוצאה כפי שהיא אמורה להתקבל. הם מדויקים וחדים, ועם השפה האישית שלהם הם גם יודעים להפיק תמונות מרהיבות בדיוק על פי צרכי ההפקה. 

צילום בשטח או באולפן?

קורס צילום למתחילים מתייחס גם להבדלים בסיסיים ביותר, לרבות ההבדל בין צילום בשטח לבין צילום באולפן. אין ספק שהתנאים בחוץ שונים לחלוטין, בין אם בשל תאורה שדורשת מיומנות גבוהה יותר או בשל אופי הצילום עצמו (אירועי ספורט בהשוואה לצילום טבע). באולפן יש לנו הרבה יותר שליטה, אבל גם כאן נדרשות מיומנויות מיוחדות: הבנה בתאורה מקצועית לצילום, כיצד להאיר נכון דיוקנאות, תכשיטים, מוצרי זכוכית, משטחי מתכת. תרגול זויות צילום מיוחדות, קומפוזיציה ועוד. במילים אחרות, קורס צילום מקצועי במכללת ארטי, עם צוות המורכב מאנשי מקצוע עתירי ניסיון וידע, זה בדיוק מה שאתם צריכים כדי להכיר את העולם המרתק והעשיר הזה היטב, ולהכניס את הרגל לאחד התחומים המבוקשים ביותר.