הום סטיילינג

הום סטיילינג

קורס הום סטיילינג – סגנוּן והלבשת הבית. הקורס מקנה ידע וכלים שימושיים לעיצוב המרחב האישי והעסקי, תוך חשיפה למרכיבי העיצוב: תאורה, טקסטיל, ריהוט, דקורציה, חומרי עיטור, צמחיה ופרטי אמנות. הקורס הינו חוויתי ויישומי בעל השראה ומעוף לגילוי סגנונות אישיים מועדפים ומותאם לבעלי זיקה אסתטית לסביבת המגורים וסביבת עבודה אשר בכוונתם למקסם את היכולות הטבעיות.
במהלך הקורס לומדים על סגנונות עיצוב וטרנדים עכשוויים, מתנסים בבניית קונספט עיצובי ומציאת פתרונות אסתטיים ומעשיים בעיצוב, ובהלבשת חלל ממשי במרחב הביתי או העסקי. הקורס כולל סיורים במרכזי עיצוב הכוללים הדרכה מקצועית והדגמות, הרצאות ומצגות מעוררות השראה, קטלוגים ומניפות להכרת צבעים וחומרים. הכרת אתרים ובלוגים שישאירו את שוחרי העיצוב מעודכנים תמיד בטרנדים ומגמות בעיצוב הבית.

הלימודים מיועדים לאוהבי עיצוב המעוניינים לקבל הכשרה וכלים מעשיים לעיצוב וחידוש חללים פנימיים ולאלו המשפצים חללים. אין צורך בידע קודם.
מנחי הקורס הינם אדריכלים ומעצבי פנים, מרצים בעלי ותק רב בהוראה ונסיון מקצועי עתיר שנים.

נושאי לימוד

מודול א' – הום סטיילינג - יסודות
מפגש 1  הכרות עם עולם ההום סטיילינג, מ'אבחון' החלל ועד התוצאה הסופית, בניית לוח השראה 
מפגש 2  סגנונות בעיצוב וטרנדים עכשויים, הגדרה ומציאת ההשראה. צבע בעולם העיצוב
מפגש 3  צבע והשראה, התאמות ושילובי צבע, גלגל הצבעים, הרמוניות צבעוניות, שידרוג באמצעות עיצוב חלל המגורים
מפגש 4  סטיילינג ואיבזור בעיצוב הבית (שטיחים, תליית תמונות ואמנות, וילונות, כריות, העמדת פרטי נוי)

מודול ב' – הום סטיילינג - בפועל
מפגש 5  קריאת תוכניות אדריכליות, סימנים ומדידות, תרגול מדידה על גבי תוכנית לפי קנה מידה. פריסות.
מפגש 6  פרספקטיבה ברישום ידני, העמדת ריהוט בפרספקטיבה
מפגש 7  תכנון והום סטיילינג לחדר המגורים וחדרי שינה, העמדת ריהוט, סידור מרחב הבית, פתרונות איחסון וניצול חללים. בנית לוח חומרים
מפגש 8  תכנון נכון של מטבחים וחדרי רחצה, חזיתות, סגנונות וסימני היכר, שידרוג ומהפך
מפגש 9  סיור חוץ: עיצוב ואבזור, ניתוח חדרי תצוגה בהתחשב במידות נתונות ומבנה חדר
מפגש 10 חומרים הקיימים בשוק: עץ, בטון, זכוכית, אבן ועוד. האפשרויות לשילובם בעיצוב הבית, ספקים וחנויות
מפגש 11 סיור חומרים
מפגש 12 תאורה בחללי הבית השונים, סוגי ומאפייני תאורה, בחירת גופי תאורה
מפגש 13 סטודיו פרויקט אישי - בחירת חלל מגורים ושדרוגו. תקצוב ותמחור. תוכנית עיצוב מול תקציב, הערכות ותמחור פרויקט
מפגש 14 סדנת שולחן פתוח- שאלות ותשובות, טיפים ופתרונות מעשיים בעיצוב המרחב. הגשת פרויקט אישי, דיון כיתתי, סיכום קורס

פרטי הקורס

  • מיקום: מכללת רמת גן, רח' פנחס רוטנברג 87, חניה חינם בחניוני המכללה
  • משך הקורס: 14 מפגשים של 4 שעות לימוד אקדמיות, פעם בשבוע
  • תעודת גמר: מטעם מכללת ארטי לעיצוב ואמנות
  • כמות סטודנטים: עד 25 סטודנטים
  • תנאי קבלה:
  • מרצים: שלומית פישר, שרון עשת, אודי ספיר חן, רויטל רודצקי, אולי גרשקוביץ

ביקורות

מאמר בנושא הום סטיילינג

קורס הום סטיילינג והפופולריות האדירה שלו

עיצוב הבית הוא תחום לוהט בשנים האחרונות, אחד הטרנדים המשמעותיים ביותר הוא זה שמכונה "הלבשת הבית", או הום סטיילינג. זהו התחום שמאפשר לנו להפוך את החלל הקיים בין ארבעת הקירות לפינה חמה, אינטימית ומזמינה יותר. הבחירה המדויקת של הצבעים, השילוב המרהיב של פריטי טקסטיל, אביזרי עיצוב,  רהיטים שונים ושילוב גופי תאורה לסלון, לחדר העבודה למטבח ולחדרי השינה. אלה הם הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל. במסגרת קורס הום סטיילינג אפשר ללמוד את כל הטכניקות, הרעיונות העיצוביים, הסגנונות והדרכים שבהן אנחנו משפיעים על מראה החלל כולו עם כמה פריטים מדויקים.

למה צריך קורס הום סטיילינג?

אז יכול להיות שאתם אוהבים לעצב את הבית, יש לכם המון רעיונות כשהחברים הטובים עוברים דירה והיצירתיות נשפכת מכם בכל פעם שאתם נכנסים לחדר כזה או אחר. כדי להפוך את התשוקה הזו למקצוע, קורס הום סטיילינג מספק לכם עוד המון ידע תיאורטי ופרקטי חיוני. במסגרת הזו תלמדו מושגים בשפת העיצוב, תלמדו איך מעצבים חדרים שונים – מהמטבח ועד חדרי המגורים או חדרי הרחצה – וגם תכירו את הטרנדים החמים ביותר בארץ ובעולם. קורס הום סטיילינג מספק גם את הידע וההבנה הנדרשים בעולם המוכר כהלבשת הבית. במסגרתו תכירו חנויות קונספט, פריטי ריהוט, חומרים עדכניים, טקסטיל ואביזרים, תגלו שיש לכם את כל הידע והכלים הדרושים.

תאורה נכונה ובחירת צבעים

יש לא מעט מרכיבים בתחום של הום סטיילינג, אבל לצד הריהוט והטקסטיל יש כמה אלמנטים נוספים שתכירו לעומק במסגרת קורס הום סטיילינג במכללת ארטי. למשל, התאורה נתפסת בעיננו לא פעם כאלמנט פונקציונלי ובסיסי מאוד, אבל רבים אינם מודעים לכוח האדיר שיש לגופי תאורה שונה ולשליטה בעוצמת האור. מיקום גופי התאורה ופתרונות שונים מאפשרים לנו ליצור תחושת מרחב גדולה יותר גם כשהסלון קטן למדי, לחלק את חדר העבודה הרחב לפינות מוגדרות וקטנות יותר, או להאיר באור רך ונעים את פינת הקריאה. הכלל הזה נכון גם ביחס לבחירת צבעי הקירות והרהיטים, הריצוף והטקסטיל. במסגרת קורס הום סטיילינג תכירו את השילובים האפשריים ואת ההשפעות המופלאות של הצבע על המרחב, על האסתטיקה וגם על האנרגיות בבית.

תיאוריה לצד ניסיון

סגל ההוראה במכללת ארטי מספק לכם במסגרת קורס הום סטיילינג הרבה יותר מאשר ידע תיאורטי. לצד ההיכרות עם הטרנדים והסגנונות הקיימים, עם מרקמים וצבעים, ועם תיאוריות שונות בתחום העיצוב, זהו גם המקום להתנסות ולקבל כלים פרקטיים יותר. שימוש בתוכנות הדמיה, תכנון פרויקטים וסיור במקומות המובילים שבהם תמצאו את כל מה שתצטרכו, אלה הם הכלים שמאפשרים לבעלי המקצוע לתת שירות ברמה הגבוהה ביותר. קורס הום סטיילינג מקיף ויסודי כולל את כל אלה ועוד רבים אחרים. זוהי נקודת פתיחה מצוינת ומבטיחה לקראת העתיד המקצועי שלכם, שכולו סטייל ויצירתיות.