​מה זה פוטותרפיה?

​מה זה פוטותרפיה?
אנחנו מכירים היטב את המשפט לפיו "תמונה שווה אלף מילים" והאמת היא שמדובר במשפט מדויק מאוד. אם בוחנים את הצילום מקרוב מגלים בדיוק עד כמה הוא משקף מציאות ורגש, שמחה וכאב. אם מסתכלים קצת יותר מקרוב מבינים מה זה פוטותרפיה ואיך הצילום הוא הכלי הטוב ביותר שמאפשר לנו לנהל דיאלוג טיפולי בלי מילים. הצילום הוא זה שמאפשר לנו ליצור ולזהות אסוציאציות, להביע את התחושות ואת הרגשות בדרך הוויזואלית והפשוטה ביותר, ולספר את הסיפור האישי שלנו, על כל הרבדים הטמונים בו. במילים אחרות, כדי להבין מה זה פוטותרפיה אנחנו רק צריכים להכיר בכוחה של התמונה וביכולת שלה לספר את מה שאנחנו לא מסוגלים לבטא במילים.

איך פועלת השיטה הטיפולית?

פוטותרפיה היא אחד הכלים הטיפוליים המשמעותיים ביותר כיום, אבל השיטה עצמה בהחלט איננה חדשה. למעשה, מאז שהמצלמה נכנסה לחיינו היה ברור לכל שיש לה את הכוח להעביר מסרים אישיים וסיפורים כואבים, והיום מדובר בכלי מפותח ומתקדם עוד יותר. כדי להבין מה זה פוטותרפיה אפשר לזהות את הכוח האדיר של התמונה, את האופן שבו היא עוקפת את כל חומות ההגנה שאנחנו מתחזקים בקשיחות רבה, ואת האופן שבו היא אומרת במקומנו מה אנחנו מרגישים, רוצים או צריכים. היום, כשהחיים שלנו מסופרים בתמונות דרך הרשתות החברתיות, עם או בלי פילטר, נראה שהנגישות לשיטה רק גוברת, וזהו כוח אדיר ובעל משמעות רבה.

מה זה פוטותרפיה ואיך הטיפול מתבצע?

אם אתם תוהים מה זה פוטותרפיה, התשובה נחלקת לכמה דרכי פעולה אפשריות במסגרת השיטה הטיפולית. מצד אחד השימוש בתמונות קיימות, בין אם אלו תמונות מהילדות ובין אם תמונות מתחנות זמן שונות בחיינו. מצד שני צילום פעיל, במעמד הטיפול – בין אם בתנאי השטח ובין אם בסביבה המבוקרת של הקליניקה. כשאנחנו בוחנים את התמונות הללו, ישנות או חדשות, אנחנו יכולים לראות דברים קצת אחרת, לנתח את המציאות או דווקא לשרטט את החלום בצורה המדויקת ביותר. במסגרת הלימודים במכללת ארטי, עם צוות הוראה מקצועי ותכנית לימודים מקיפה ואיכותית, תלמדו מה זה פוטותרפיה, עד כמה הכלי הזה עוצמתי ואיך מפיקים ממנו את המיטב.

מה לומדים במסגרת הקורס?

לימודי פוטותרפיה הם ללא ספק המסגרת האידאלית להיכרות עם אחד התחומים המרכזיים בעולם הטיפול כיום. במסגרת הזו תבינו טוב יותר מה זה פוטותרפיה, אבל גם איך שולטים בצילום, איך נעזרים בו כדי לנתח חוויות ואיך העולם הזה מספק את ההצצה אל האישיות ואל הנפש. השילוב בין הצילום והטכניקות המרכזיות בתחום, לבין הטיפול והכוח העצום שלו, הוא שילוב חיוני שמאפשר לנו להבין טוב יותר את האדם שמולנו, את המצוקות ואת הקשיים, וגם את החסמים שמפריעים לו בדרך להשגת המטרות הגדולות והחלומות הפרועים ביותר.
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441