​השלמת שעות לתרפיה באמנות

השלמת שעות לתרפיה באמנות
לפעמים היצירה אומרת הכול במקומנו. היא מספרת את הסיפור שלנו, חולקת את הכאב או משתפת בשמחה. היא מאפשרת לנו להתמודד עם העולם, עם מציאות לא פשוטה או דווקא עם אושר שאנחנו לא תמיד יודעים איך להביע במילים. אם אתם מכירים את המשפט לפיו תמונה שווה אלף מילים, נדמה שכל יצירה – מפסל ועד שיר או ציור – שווה אפילו יותר מאלף מילים. הכלי המשמעותי הזה מוכר היטב בין אנשי המקצוע והגורמים העוסקים במלאכת הטיפול. הם מבינים עד כמה האמנות היא תקשורתית ועד כמה היא יכולה לחולל שינוי. אם כן, לקראת השלמת שעות לתרפיה באמנות, חשוב להכיר את התחום היצירתי והמעשי יותר לעומק.

מתחילים מהתיאוריה ומהיסודות

לפני הכול, קורס תרפיה באמנות – ובהתאם גם מי שזקוק לביצוע השלמת שעות לתרפיה באמנות – הם לימודים שמקיפים תחומים רבים ומגוונים. אלא שכדי להבין את כוחו של הציור, הרישום או הפסל אנו צריכים להתחיל מהבסיס ומהחומר, להבין ולהכיר גישות וטכניקות באמנות, ולהכיר את תפישת השפה האמנותית. לדעת מהן הגישות המקובלות באמנות ואילו מהן רלוונטיות בתחומי התרפיה השונים. במסגרת הזו אנחנו צריכים להכיר את מאפייני האמנות עצמם, את המושגים הבסיסיים ואת התיאוריות והזרמים שפותחו לאורך השנים כדי שנוכל להבין טוב יותר את עולם היצירה, ולבחור דרכי יצירה באמנות ככלי טיפולי בהמשך.

מעמיקים את הידע

לצורך השלמת שעות לתרפיה באמנות אנחנו צריכים להיכנס אל עומקם של הדברים ולצלול פנימה אל עולם עשיר וסוחף הכולל אינספור טכניקות העבודה האמנותית, בשילוב תיאוריות וידע מעשי. הלימודים במכללת ארטי מאפשרים לימוד מנעד רחב של ידע מהתנסות מעשית בתחומי האמנות השונים דרך היכרות עם מהות היצירה ועם המשמעות שלה, בנוסף לידע התיאורטי אודות זרמים באמנות, אמנים ודרכי עבודתם בתקופות השונות, טכניקות עבודה ובחינה יסודית של חומרים, כלים, צבעים ומשטחי ציור מגוונים, בונים תיק עבודות אישי, מקורי וייחודי אשר מספר את סיפור היוצר עצמו הפותח דלת רחבה ללימודי תרפיה באמנות. הצטיידות ב'כלי העבודה היצירתיים' בנוסף ללימוד שיטות האבחון וההערכה שעומדות לרשותנו מאפשרות לנו לזהות אנשים הנמצאים מולנו, ומקלות עליהם להיפתח בכל דרך שנכונה עבורם, ולטפל בהם על פי הצרכים האישיים והיחודיים שלהם. כשמבינים עד כמה היצירה היא חיונית בתהליך הטיפול, מבינים כמה כוח יש לה וכמה היא יכולה להשפיע באמת.

ביצוע השלמת שעות לתרפיה באמנות

אם הלימודים מספקים את הידע והכלים, ואם המטרה היא להמשיך ממסגרת הלימודים אל התחום הטיפולי, זה שיאפשר לכם להשפיע על חייהם של אחרים, השלמת שעות לתרפיה באמנות היא חשובה במיוחד. במכללת ארטי תוכלו לקבל את כל הידע הדרוש, מהיסודות, דרך הכרות עם מגוון החומרים, ועד התרגול המקצועי והמעמיק ביותר ביצירה. זוהי מסגרת שמותאמת לצרכי התלמידים המתעתדים לעסוק כמטפלים באמנות ויצירה – תוך התמקדות ביום שאחרי, בכלים הפרקטיים, מגוון חומרים, חשיבה יצירתית ופורצת דרך  בשילוב עם ידע כללי באמנות, המאפשרים לכל מטפל ומטפלת באמנות לתת את כל האפשרויות היצירתיות בהליך הטיפולי. עם סגל הוראה מיומן ותכנית לימודים מקיפה, הפועלת בהצלחה מזה מספר עשורים, מכללת ארטי היא אחד המוסדות האקדמיים הטובים ביותר, ממנה תצאו עם סל כלים מעשי ומקצועי מאוד באמנות.
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441