קורס טיפול באמנות

קורס טיפול באמנות
רבים מאיתנו מצליחים לתקשר מצוין. כשמשהו מפריע או כואב יודעים לומר בדיוק מה קרה, מתי ואיפה. אך יש המתכנסים ומתקשים להתבטא בעת קושי ומשבר, במצבים האלה אין ספק שקצת יותר פשוט לתת הכוונה, לייעץ, להקשיב ולסייע. האתגר הגדול יותר הוא בכניסה לעולמם של המטופלים שאינם מצליחים לתקשר. הם מתמודדים עם מצוקה, כאב רגשי ואפילו טראומה, אך אין להם את היכולת להביע את התחושות שלהם במילים, גם לא באופן הפשוט ביותר. בתחום הטיפול נמצא הפתרון המופלא גם למצב הזה: תרפיה באמנות. מה זה אומר, ואיך קורס טיפול באמנות יאפשר גם לכם לסייע למטופלים שמתקשים להביע את הרגשות שלהם במילים?

קורס טיפול באמנות והכלים שהוא מציע

אם ננסה להסביר זאת בפשטות, קורס טיפול באמנות מעניק לתלמידים את היכולת לאתר דרכי התקשרות חלופיות, במקום הדרך המסורתית והמוכרת: דיבור. אמצעי התקשורת הללו כוללים דרכי הבעה יצירתיות מעשיות בציור, רישום ופיסול, וגם יצירה בטכניקות נלוות: קולאז', תבליט וכו'. כך, במקום לחפש את המילה הנכונה, המטופלים מצליחים להביע צרכים, רצונות, חלומות, וגם כאבים וחששות – בדרך שנוחה להם הרבה יותר, דרך צבע וחומר. כך גם המטופל וגם המטפל לומדים להבין את מה שקורה שם בפנים, במעמקי הנפש, גם כשקיים קושי אמיתי לבטא תחושות ורגשות.

תחום טיפולי שונה ומרתק

במהותו, קורס טיפול באמנות הוא כלי נפלא לכל מי שעוסק כבר היום בחינוך או בטיפול. מורים ויועצים חינוכיים, שפועלים במסגרת בית הספר, יכולים להעשיר את עולמם ואת הקשר עם התלמידים והתלמידות באמצעות דרכים חלופיות, שונות וייחודיות. עובדים סוציאליים, כמו גם מטפלים בשלל תחומים, עשויים לגלות שפע של פרקטיקות שישדרגו את הקשר המקצועי עם המטופלים שלהם עם נסיון בעבודה אמנותית. קורס טיפול באמנות מוביל את כל המשתתפים בו אל היעד הנחשק: היכרות עם כל הדרכים היצירתיות והחדשות לתקשר גם עם ילדים שאינם יודעים לבטא את עצמם, נוער המתקשה לתת ביטוי לסערות פנימיות ועם מבוגרים שמתקשים להוציא החוצה את מה שקורה עמוק בתוכם.

קורס טיפול באמנות – מה הוא כולל?

לפני הכול, קורס טיפול באמנות מתחיל בגישות השונות ובתיאוריות הטיפוליות המסורתיות והחדשניות. אלא שלאורך הקורס נשזרות גם פרקטיקות מעולם האמנות, לצד התנסות בחומרים השונים. הסדנאות בתחומי הציור והרישום, הפיסול והצילום, הן סדנאות שמעניקות ידע יקר ערך לכל מי שעוסק בחינוך ובטיפול. זוהי הדרך להכיר את מהות היצירה, את מה שעומד מאחוריה ואת מה שהיא מסמלת. כך ניתן לפענח ציורי ילדים, להבין את הרקע מאחורי כל תמונה או פסל, לעודד ליצירתיות ולתקשר באופן בלתי אמצעי האדם שלפנינו. מכללת ארטי, עם סגל מהשורה הראשונה ועם תכנית לימודים מובנית, מציעה לסטודנטים את כל הידע והכלים שהם צריכים. מגישות שונות בפסיכולוגיה ועד דרכי יצירה מגוונות באמנות, מעבודה טיפולית בקבוצה ועד לפרקטיקות של טיפול אישי ופרטני באמצעות האמנות. אלה הם היסודות שעליהם נשענת הקריירה הטיפולית שלכם.
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441