מה ההבדל בין עיצוב פנים להום סטיילינג?

מה ההבדל בין עיצוב פנים להום סטיילינג?
רבים שואלים אותנו מה ההבדל בן הום סטיילינג לעיצוב פנים. החלטנו לרכז כאן עבורכם את עקרי הדברים: הום סטיילינג הנקרא גם 'הלבשת הבית' עוסק בריענון חללי הבית. התחום אינו עוסק בשינוי המבנה, אינו כולל שיפוץ מאסיבי, אינו כולל שבירת קירות והחלפת מיקום פונקציות שונות בבית כגון: העברת מטבח ממקום למקום, בניית חדר רחצה נוסף וכו'. כל אלו לדוגמה שייכים בהחלט לתחום עיצוב הפנים.

הום סטיילינג יתייחס לריענון העיצוב בעזרת שילובי צבע, גופי תאורה, חיפויים פרזולים, אבזור וקישוט. לעיתים מעצבי ההום סטיילינג יכנסו לעובי הקורה ויחליפו את דלתות ארונות המטבח ואפילו את המטבח כולו. ייצרו אי במטבח ומעליו גוף תאורה חדש. בחדרי הרחצה יוחלפו הכלים הסניטריים, חיפויי הקירות, ולעיתים גם ריצוף בבית כולו, כולל שילובי פרקט, קרמיקה 'שטיחי פסיפס' ועוד חומרים מעניינים הקיימים היום בשוק.

אז מה בכל זאת קורה בעיצוב הום סטיילינג? יוצרים פינות לשימושים שונים: פינת עבודה, פינת קריאה. מחדשים את פינת האוכל בהתאם לצרכים המשתנים במשפחה. 'פותחים' או 'סוגרים' חללים באמצעים 'קלים': ספרייה ניידת, מחיצה וכדומה. יוצרים הרמוניה המשלבת בין צבעוניות קירות וריהוט. מחליפים את גופי התאורה לעדכניים. תליית אומנות, אבזור נכון , הוספת חפצי נוי, פינות צמחייה ועוד.

בתחום הריהוט היצירתיות היא ללא גבולות.. תחילה בוחרים סגנון עיצובי מועדף על הלקוח ואז משלבים בהתאם פריטים חדשים. יש המעדיפים צביעה וחידוש הריהוט הקיים, האספנים ישמרו את הריהוט העתיק ותמיד יהיו אלו המעדיפים את הסגנון המודרני הנקי שירצו להחליף את כל הריהוט בחדש.
לעומת זאת, עיצוב פנים הוא מקצוע של תכנון הדורש הכשרה ארוכה יותר, הוא כולל שרטוט אדריכלי של החלל, שינוי פונקציות ומיקומים בחלל. שבירה ובניית קירות לצורך פתיחה או סגירת חדרים. החלפת צנרת, שינוי מערכת מיזוג, חידוש חללי רחצה, החלפת חלונות ודלתות ועוד. מעצב פנים יגיש מפרט מדוקדק של הליך השיפוץ, כתב כמויות ורשימת חומרים וילווה את תהליך השיפוץ מתחילתו ועד סופו. 

לסיכום עיצוב פנים והום סטיילינג הם שני מקצועות צמודים אך נפרדים. לעיתים מעצב הפנים יעסוק גם בהום סטיילינג, אך לרוב לא ההיפך. בנוסף, עיצוב הום סטיילינג הוא תהליך מהיר יחסית לעיצוב פנים, אינו דורש שיפוץ ממושך. הוא יבוצע תוך מספר ימים ולפעמים גם ביום אחד! והעיקר בעלי הבית יכולים להמשיך לגור בבית 'המשתדרג'. 
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441