מה ההבדל בין הנדסאי אדריכלות לאדריכל?

מה ההבדל בין הנדסאי אדריכלות לאדריכל?

האם כדאי ללמוד הנדסאי אדריכלות או תואר ראשון בעיצוב פנים כאשר תנאי הקבלה לתואר ראשון באדריכלות לא מספיקים?

לא הרבה יודעים, אך אפשר ללמוד לימודי תעודה מטעם מה"ט – הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במשך 2.5 + פרויקט, המקנים אישור חתימה למבנים של עד 4 קומות. לעומת לימודי 5 שנים לתואר ראשון באדריכלות הדורשים גם סטאז' במשך 3 שנים ומבחן הסמכה, המאפשרים חתימה על כל מבנה ללא הגבלת מספר קומות או גובה. 

לימודי הנדסאי יאפשרו לבנות בתי מגורים פרטיים, וילות וקוטג'ים, יאפשרו לעסוק בעיצוב פנים, ולפתוח משרד עצמאי או לעבוד כהנדסאי אדריכלות בחברות אדריכלות כשכיר. גם לימודי תואר ראשון לאדריכלות מאפשרים כמובן לעבוד כאדריכל שכיר או עצמאי. טווח המשכורות להנדסאי אדריכלות ולאדריכלים בוגרי תואר ראשון הוא כמעט זהה.

איכות הלימודים בתואר הראשון באדריכלות היא רחבה ומעמיקה יותר מהמסלול להנדסאי אדריכלות, וכוללת לימודי תולדות האמנות, תרגול רב בתפיסה והבנה עיצובית ופילוסופיה, בנוסף ללימודי ההנדסה המקיפים בתחום. חשוב לציין – אין אפשרות לעבור מלימודי הנדסאי ללימודי אדריכלות לתואר ראשון (לימודי הנדסה) ולקבל הקלות או פטורים. במעבר כזה הסטודנט יתחיל מחדש את לימודיו לתואר. 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ברוב המחלקות לאדריכלות הם ציונים גבוהים בבגרות במקצועות מוגברים ומבחן פסיכומטרי בציון עובר (תנאי הקבלה למוסדות לעיצוב ואדריכלות מפורטים ב'קישורים' באתר מכללת ארטי לעיצוב ואמנות).
המעוניינים בתואר ראשון, בעלי בגרות מלאה, יוכלו להתקבל למחלקות עיצוב פנים לתואר ראשון, בעזרת המכינה לעיצוב, לעבור בחינות כניסה, ראיון אישי ולהגיש תיק עבודות אותו בונים במהלך הלימודים במכינה.

המכינה לעיצוב ואדריכלות שלנו במכללת ארטי מאפשרת קבלה לכל המחלקות לעיצוב ואדריכלות לתואר ראשון, כמו גם למחלקות להנדסאים. כולל בניית תיקי עבודות ממוקדים לפי דרישות המחלקות השונות, הכנת משימות הבית, הכנה למבחני המיון והראיון האישי. במסגרת פגישת יעוץ והכוונה אנו ממקדים את המועמדים ללימודים הגבוהים בהתאם ליכולותיהם, רצונותיהם ודרישות הקבלה של האקדמיות והמכללות בארץ ובחו"ל.
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441