מה ההבדל בין הום סטיילינג לעיצוב פנים?

מה ההבדל בין הום סטיילינג לעיצוב פנים?
הפינה האינטימית שלנו חשובה לכולנו, ואנחנו משקיעים לא מעט זמן ואנרגיות בתכנון מדויק של מבנה הדירה, חלוקת החדרים והמראה של כל פינה בבית. גם המשאבים שלנו מופנים לא פעם למשימה החשובה הזו, ובכל זאת נדמה שאנשים רבים עדיין מתקשים לזהות מה ההבדל בין הום סטיילינג לעיצוב פנים, וההבדל הזה חשוב מאוד לקראת מתיחת הפנים המיועדת. אלא שבפועל מדובר בשני תחומים שונים לחלוטין. הם אמנם משפיעים באופן ניכר על הדירה ועל התוצאה הסופית, אבל הם נעשים בשתי דרכים שונות בהחלט. 

הומסטיילינג: הלבשת הבית

כדי להבין מה ההבדל בין הום סטיילינג לעיצוב פנים כדאי להתחיל בהבנת כל אחד מהתחומים הללו. אם כן, התחום הראשון הוא הומסטיילינג, והוא נחשב לתחום צעיר למדי בישראל. כאן אנחנו מתייחסים לפריטים הקיימים ולאלה שנחליף כדי לרענן את מראה הבית ולהעניק לו מראה חדש ומדליק בלי לשבור קירות בטון או לבנות קירות גבס. מושג שמתאר בצורה טובה את משמעות ההום סטיילינג הוא "הלבשת בתים" – והוא בהחלט מדויק. עם הריהוט הנכון, עם הטקסטיל המתאים ועם כמה שינויים בפריטים הקיימים ממילא, אפשר להשיג תוצאה שנראית חדשה לחלוטין. זוהי בחירה שתלויה בחומרי גלם נכונים, בצבעים שמשתלבים יחד בהרמוניה ובפרטים הקטנים ביותר.

עיצוב פנים: חלוקת הבית

אם הומסטיילינג התמקד בכל הפריטים הקטנים והגדולים שמשפיעים על מראה הדירה שלנו, לימודי עיצוב פנים הוא תחום שמסתכל על התמונה הרחבה יותר, ועל השטח שבתוכו נמצאים "פריטי הלבוש" של הדירה. במילים אחרות, ההבדל בין הום סטיילינג לעיצוב פנים הוא ההבדל בין תחום שמתמקד בתכנון החלל הפנימי וחלוקת החדרים השונים (עיצוב) לבין תחום שמתמקד בפריטים הקיימים בו (הום סטיילינג). מעצב הפנים הוא זה שיציע הרחבת או הקטנת חדרים שונים בבית, והוא גם זה שאחראי לתכנון כתב הכמויות ולליווי השיפוץ. באופן טבעי, גם ההכשרה של כל אחד מאנשי המקצוע הללו שונה באופן ניכר.

ההבדל בין הום סטיילינג לעיצוב פנים במסגרת הלימודים

ההבדל בין הום סטיילינג לעיצוב פנים דורש, כמובן, גם תכנית לימודים ייעודית לכל אחד מהתחומים הללו. כך, בוגרי קורס עיצוב פנים מתמקדים בנושאים כמו קומפוזיציה ועיצוב, תכנון פרוגרמה, שרטוט אדריכלי ואפילו מודלים והכנת תכניות חשמל, האינסטלציה והתקשורת. מנגד, לימודי הומסטיילינג מאירים את הזרקור אל תחומים הקשורים באבזור הבית, צבעוניות, בחומרי הגלם השונים בחיפויי קירות וריהוט, בתאורה הנכונה ובתכנון נכון של החללים השונים בבית. במכללת ארטי תוכלו לבחור את המסלול שמתאים לכם יותר, בין אם אתם נמשכים לעולם העיצוב והתכנון האדריכלי, ובין אם אתם שמים לב לפרטים הקטנים ומחפשים את הדרך היצירתית לשדרג החלל והפריטים הקיימים כדי ליצור מראה שונה וייחודי. עם תכנית לימודים יסודית ואיכותית ועם סגל הוראה עתיר ניסיון, אלה הם בדיוק הכלים שמאפשרים לכם להשיג את הידע הדרוש לכם כדי לעשות בדיוק את מה שאתם רוצים ואוהבים.
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441