לימודי תעודה תרפיה באמנות

לימודי תעודה תרפיה באמנות
צעירים רבים מתלבטים מה ללמוד, חלקם נקרעים בין שני תחומים שמסקרנים אותם ותוהים אם היו יכולים לשלב בין השניים. אלא שיש גם מסלולי לימוד שבהם השילוב הזה הוא לא רק אפשרי, אלא אידאלי. תרפיה באמנות הוא אחד המסלולים הללו. הסיבה הפשוטה היא שהחיבור בין הטיפול ליצירה הוא חיבור חשוב ולמעשה, הוא פשוט בלתי נמנע. אם אתם מחפשים מסלול לימודים שיעניק לכם את הכלים הטיפוליים מצד שני, אבל גם את האמנות והיצירה מן הצד השני, לימודי תעודה תרפיה באמנות הם מסלול שיכול להתאים בדיוק לכם ולהשתלב במקומות עבודה המשוועים לצוותי מטפלים באמנות.

למה צריך לימודי תעודה תרפיה באמנות?

תהליכי טיפול מתחילים, לרוב, בשיחה. אדם יושב על ספת המטפל ומשתף בכאב, במצוקה או באירועים שהובילו לתחושות כאלו ואחרות. עם זאת, אנשים רבים מתקשים להביע רגשות. ילדים עשויים לתקשר טוב יותר באמצעות ציור, בני ובנות נוער יכולים להתחבר יותר למילה הכתובה או לפיסול בחומר, וגם המבוגרים ירגישו נינוחים יותר כשהם יוצרים, ולא כשהם מדברים. לימודי תעודה תרפיה באמנות הם אלה שמאפשרים לנו להשתמש ביצירה ובאמנות הללו, לנתח אותן – ולסייע לאדם שמולנו להתמודד עם המציאות שנכפתה עליו, עם הכאב שהוא חווה, עם החרדות, עם המתח או עם החששות.

הבעה עצמית ללא מילים

כדי להבין מה הם לימודי תעודה תרפיה באמנות, ומה באמת לומדים במסגרת הלימודים, חשוב להבין את המשמעות האדירה של האמנות בתהליך. הרי תלמידי הקורס מעמיקים את הידיעה בשלל אמנויות, מציור ועד פיסול, מרישום ועד צילום, כל אלה הם תחומים שמאפשרים לנו להביע רגשות גם בלי להתנסח, לספר סיפורים ולהשתמש במילים. בשלב הבא תיכנס לתמונה התרפיה, ועם הכלים הטיפוליים הנכונים יוכל המטפל לסייע לאדם שמולו על בסיס המידע שקיבל מהיצירה שלו. כאן נכנסות לתמונה גישות תרפויטיות מסורתיות ומודרניות, וכאן בדיוק מתחיל המסע לעבר גיבוש ארגז כלים שיאפשר לכם להעניק סיוע לכל אחד ואחת.

לימודי תעודה תרפיה באמנות – במכללת ארטי

אם האמנות מושכת אתכם והצורך הטיפולי הוא חלק בלתי נפרד מכם, לימודי תעודה תרפיה באמנות הם ללא ספק מסלול אידאלי. עם הצוות המקצועי של מכללת ארטי, המורכב מאנשי מקצוע מנוסים ומתכנית לימודים יסודית שמקיפה את כל היסודות, התיאוריות והפרקטיקות, זה המסלול הטוב ביותר עבורכם. כך תוכלו להכיר טוב יותר גם את תחומי האמנות ולהחשף אליהם לעומק, לזהות את המסרים הסמויים בצילום או באיור שלפניכם, לנתח את הציור של הילד או את הטקסט של המטופל, להבין את הצורך ואת המצוקה ובעיקר: להציע טיפול אישי, ייחודי ומדויק. החיבור הזה, בין שני עולמות שנשמעים מנוגדים, הוא חיבור שמספק מענה אמיתי לאנשים שמתמודדים עם מצוקה ומתקשים לתקשר אותה, והוא אידאלי למי שרוצה לסייע, להעניק מענה וללוות את מצבי המצוקה האלה עד להתרת הכאב. 
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441