לימודי טיפול באמנות

לימודי טיפול באמנות
רבים מאיתנו מחפשים את הדרך לעזור לאחר, זה מעורר בנו רגש. נהיה בעלי סיפוק והגשמה כאשר יהיו כלים לעזור לאדם במצוקה. עם זאת, לא תמיד כאשר אדם סובל מקושי מסוים או כאשר הוא מתמודד עם אתגר חשוב בחייו נוכל פשוט לדבר איתו על הדברים, שכן יש גם מקרים שבהם הקושי לשוחח גדול מידי. לכן, אם גם אתם חושבים להיות מטפלים, רוצים לבנות לעצמכם קריירה בתחום ומעניינים לדאוג שיהיו לכם כמה שיותר כלים, לימודי טיפול באמנות זו בחירה נהדרת עבורכם. לימודי טיפול באמנות יקנו לכם את האפשרות לעזור לאחרים, בין אם הם סובלים מבעיות רגשיות, מטראומות, חרדות או מכל דבר אחר. דרך האמנות משתפר הביטחון העצמי, משתנה היכולת להתבונן בפנימה וגם מתחזקת האפשרות להביע את עצמנו. לכן אנשים רבים הסובלים מאי אילו קשיים במהלך חיים מוצאים מפלט באמנות. לימודי טיפול באמנות במסלול  לימודי תעודה מאפשרים לכם, עם סיום הלימודים, כמו בוגרים רבים אחרים, למצוא את הדרך לסייע למי שזקוק לעזרה.

עתיד מקצועי בעזרת מסלול לימודי טיפול באמנות

ראשית, כדאי לדעת שמסלול לימודי טיפול באמנות מתאים לאנשים שמגיעים עם רקע טיפולי, כמו לדוגמא עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים ומטפלים בתחומים שונים. שנית, חשוב לדעת שאחרי לימודים בתחום הזה תהיה לכם אפשרות להשתלב במוסדות חינוך מגוונים ושונים, בתי חולים, ארגונים אשר מספקים תמיכה נפשית לילדים ולמבוגרים ועוד. משמעות הדברים היא שאם אתם חושבים על לימודי טיפול באמנות לא רק עבור הנפש אלא כיוון שאתם רוצים לבנות לעצמכם קריירה בתחום, אין ספק שמחכות לכם לא מעט הצעות עבודה. יתרה מכך, ככל שעוברות השנים אנחנו רואים עד כמה התחום של טיפול באמנות הופך להיות מקובל ונפוץ יותר ולכן ברור מדוע עוד ועוד אנשים רוצים ללמוד זאת ואף להשתלב בעבודות שונות בענף הזה.

מה לומדים?

בתחום של לימודי טיפול באמנות הלימודים מאוד מגוונים שכן יש לא מעט סוגי אמנות שבאים לידי ביטוי. יש מי שימצא את התרפיה שלו בפיסול ואילו אחרים יעדיפו דווקא רישום או ציור בצבע. לכן, במסגרת לימודי טיפול באמנות מושם דגש על היתרונות שאפשר להפיק מכל צורת אמנות, מה שאומר שבבוא העת יהיו לכם יותר כלים שבהם תוכלו להשתמש עם המטופלים. הלימוד כולל נושאים כמו גישות ותיאורה בתרפיה, פיענוח ציורים, מושגים בתחום האמנות החזותית, פרקטיקה ביצירה ועוד. חלק חשוב מאוד שעוסקים בו במהלך מסלול לימודי טיפול באמנות הוא נושא שיטות הערכה ואבחון. כלומר, כאשר אנו מעניקים עזרה לאדם מתקשה ורואים שיפור, חשוב לבחון ולהבין כל שלב בטיפול. לכן חשוב שהסטודנטים במסלול של לימודי טיפול באמנות יקבלו גם כלים פרקטיים שיסייעו להם לבצע הערכות ואבחונים למטופלים.
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441