איך להתחיל לעבוד בצילום

איך להתחיל לעבוד בצילום
חלומך לעסוק בצילום. ממה מתחילים, איך משיגים לקוחות וכיצד מתמחרים עבודת צילום. בדיוק לשם כך בנינו חלק בקורס צילום מקצועי במכללת ארטי, המאגד בתוכו את הנושאים הנדרשים לבניית עסק עצמאי ומשגשג בתחום הצילום. מקצת מהנושאים הנלמדים בשיעורים: עריכת תיק עבודות, בניית בלוג או אתר, שיווק עצמי ותמחור.

אז איך מתחילים לעבוד בצילום. ראשית עליך לבחור איזה תחום בצילום מעניין אותך: עיתונות, צילום אופנה, צילום פרסום, צילומי משפחה, צילום אירועים וכד'. לאחר מכן באיזה היקף יעבוד העסק. האם דרוש סטודיו מאובזר לצורך צילומי משפחה, צילומי הריון, או יבוצעו רק צילומי חוץ. אם לעבוד לבד או לשלב שותפים.
 
כל תחום בצילום שונה בתכלית מתחומים אחרים. לא משנה באיזה תחום בחרת רצוי לרכוש נסיון בעבודה עם צלם מיומן, לקצר תהליכים וללמוד מטעויות, במסגרת 'בית ספר של החיים'. 

לדוגמה בתחום צילום אירועים. מומלץ לעבוד עם חברה מקצועית המפעילה מספר צלמים באירוע.  אפשר להצטרף כשוליה לצלם מיומן, או להתחיל לקבל עבודות בתעריפים נמוכים כצלם מתחיל כדי לבנות תיק עבודות בעל מאפיינים אישיים ואמירה ייחודית: כגון צילומי וינטאג' בספיה, או שחור לבן עם נגיעה צבעונית, צילומי הבעות פנים מקרוב, צילום חטף מעניין ועוד.

אנו בשיעורי ההנחיה לבנית עסק במכללת ארטי ממליצים תמיד לבנות את העסק בשלבים, במקביל לעבודה הנוכחית שלך, להקדיש זמן וניסיון לבניית העסק. לאחר בניית מערך לקוחות חוזרים, יהיה אפשר לחשוב על העסק כפרנסה עיקרית. 

בחרתם בצילומי סטודיו? רצוי להתמקד יותר בצילומי מוצרים או אנשים, הריון, ילדים או צילומי ניובורן. התחילו עם מעגל החברים ובני המשפחה שלכם. ככל שהנישה תהיה ממוקדת יותר – הדרך להצלחה קצרה יותר. הלקוחות ידעו להגיע אליכם מפה לאוזן, זו ללא ספק הדרך המשובחת והבטוחה להשגת לקוחות חדשים.

איך מתמחרים יום עבודה בצילום. עלות יום עבודה בצילום משתנה מתחום לתחום. בקורסים אנו מלמדים איך לבנות מחירון צילום, כמה עולה לצלם אירוע, קייק סמאש, צילומי ילדים, בסטודיו בחוץ? רצוי לערוך מחירון לפי יום צילום, חצי יום צילום, צילום סטודיו או חוץ. להכניס סעיפים שונים לגבי עריכת תמונות, תוספת שעת צילום ועוד.

לסיכום שאלו את עצמכם מה יש לכם לתרום בתחום הצילום: הראיה הייחודית שלכם? יחסי אנוש? קליטת הרגע.. לזכור בככל תחום נדרשים תמיד צלמים טובים. אנו בקורסי צילום במכללת ארטי, מחדדים את הנקודה החשובה ביותר: את הייחודיות שלכם והכישרון הצילומי שלכם.
spacer
חייגו אלינו: 076-5294441