לימודי סטיילינג אופנה

 • מרצים
  דיאנה מציק, פלר גרוביוס, רונה ברזילי
 • שעות לימוד
  42
 • מיקום
  מכללת רמת גן, רח' פנחס רוטנברג 87, חניה חינם בחניוני המכללה

לימודי סטיילינג אופנה

סטיילינג ובעברית 'סגנוּן', האחראי על נראוּת באופנה ותחומי עיצוב שונים. בנית תדמית, הנעזרת בשילובי צבע, ביגוד, תכשיטים ופריטים המשלימים את המראה המעוצב. הסטיילינג עוסק בשיפור תדמית, חזות חיצונית ונגיעה פנימית כהעצמה אישית: התאמת לבוש על פי מבנה גוף, בניית אימג', נחשפים למגמות אופנה עכשוויות עם הקשרים לתחזיות אופנה, עקרונות סידור מלתחה אישית והתאמת סגנון לבוש. הקניית הכלים הדרושים לכל אחד להתאים לעצמו מלתחה נכונה ולקנות חכם בהתאם לצרכים ולמבנה הגוף. בקורס ניתנים טיפים אישיים למשתתפים.
מנחות הקורס הן סטייליסטיות עתירות נסיון, בעלות ותק בהוראה ובעבודה בהיקף רחב בתעשייה.

נושאי לימוד

*אפשרות ל4 מפגשי הכרות, שיעורים 1-4
מודול א
שיעור 1: מבוא והכרות עם עולם הסטיילינג, אבחון צרכים אישיים, טרנדים וסגנונות
שיעור 2: פרופורציות גוף - התאמת גזרות בגד למבנה גוף, יישום ואבחון
שיעור 3: תורת הצבע והתאמת צבעים על פי גוון עור, שיער ועיניים, שימוש באביזרי אופנה
שיעור 4: יצירת תדמית אישית, התאמת צבעים וסגנון לבוש, קוד לבוש לעבודה
שיעור 5: ארון הבגדים – בניית מלתחה 'חכמה', סידור ארון
שיעור 6: איפור ושיער, הלבשה תחתונה
שיעור 7: סטיילינג לגברים, נערות, מגזר דתי, מידות קצה
שיעור 8: התנסות בקניינות אישית חכמה, טקסטיל ואביזרים
מודול ב
שיעור 9: בניית סדנת סטיילינג - מפגש יעוץ והכוונה אישית עם לקוח. קונספט ורפרנסים להפקות אופנה
שיעור 10: בירות האופנה, תחזיות אופנה, סגנונות וטרנדים עכשויים
שיעור 11: עורכות "ווג" המשפיעות וסלבס שהפכו למעצבות אופנה ומעצבות דעת קהל
שיעור 12: תולדות הלבוש, סקירת מאפייני התקופות השונות
שיעור 13: שיווק עצמי, קהל יעד, בניית תיק עבודות ואתר אישי
שיעור 14: פרזנטציה, יצירת תדמית אישית של הסטייליסט/ית

פרטי הקורס

 • מיקום: מכללת רמת גן, רח' פנחס רוטנברג 87, חניה חינם בחניוני המכללה
 • משך הקורס: 14 מפגשים פעם בשבוע של 3 שעות לימוד אקדמיות
 • תעודת גמר: מטעם מכללת ארטי לעיצוב ואמנות
 • כמות סטודנטים: עד 25 סטודנטים
 • תנאי קבלה:
 • מרצים: דיאנה מציק, פלר גרוביוס, רונה ברזילי

ביקורות

מאמר בנושא לימודי סטיילינג אופנה

החשיבות האדירה של לימודי סטיילינג

כולנו אוהבים להתלבש יפה, כולנו רוצים לבחור את הפריטים המתאימים ביותר לנו, ואם אפשר, אנחנו מעדיפים בגדים שיחמיאו ויגרמו לנו להרגיש נפלא. מראה מסודר ומטופח, מעוצב ומדויק, הוא מראה שלא תמיד קל להגיע אליו. זה נכון בעיקר היום, כשקטלוגים והפקות אופנה מנסים לייצר טרנדים כאלה ואחרים, חלקם מתאימים לחלק קטן מהאוכלוסייה, אבל ממש לא לכולם. כאן נכנס לתמונה עולם הסטיילינג, זה שמאפשר לנו ללמוד איך להתלבש נכון יותר, אילו צבעים מתאימים לנו, איזו גזרה נכונה לנו ואיך הבגד המושלם יגרום לנו להרגיש שאנחנו במיטבנו. אחרי לימודי סטיילינג תדעו לעשות את זה היטב, וללוות גברים ונשים שרוצים לבנות לעצמם תדמית משלהם, לייצר סגנון שמשקף אותם ואת מי שהם, ולבחור את הפריטים האידאליים, המחמיאים והנכונים עבורם.

מהטרנד השולט – ללקוח הפרטי

לימודי סטיילינג הם לימודים מקיפים שכוללים התייחסות למגוון רחב מאוד של תחומים, אבל אחד הנושאים הבסיסיים והחשובים ביותר הוא ההיכרות עם העולם הצבעוני והמרתק הזה. מצד אחד נמצאים הטרנדים והסגנונות השולטים היום, אלה שמסבירים לנו את פריטי הביגוד המוצגים בחנויות הבגדים ואת הפריטים המשלימים המתאימים. מן הצד השני נמצא האדם שמולנו, זה שאת צרכיו אנחנו צריכים לזהות באופן ברור ומדויק. לימודי סטיילינג משלבים בין השניים. הם מאפשרים לנו להבין את פרופורציות הגוף, את הגזרה הנכונה, את הצבעים האידאליים ואת האופן שבו הבגד משפיע על התדמית. אנחנו יכולים גם לשפר ולדייק כדי לסגור את הפער שבין האדם לבין מה שהוא עשוי לשדר החוצה.

לימודי סטיילינג וייעוץ אישי ללקוח

הבגד אולי עושה את האדם, אבל האביזרים הנלווים יכולים להשפיע על שניהם באופן דרמטי. הנעליים הנכונות, זוג העגילים המדויק, הכובע או התיק, לכל אחד מהם כוח אדיר, גם אם נדמה שמדובר באקססוריז שאין להם חשיבות רבה במיוחד. לימודי סטיילינג במכללת ארטי כוללים לא רק את הטרנדים השולטים ברשתות האופנה וחנויות הבוטיק, אלא גם תחומים משיקים כמו איפור, שיער, תכשיטים ואפילו הלבשה תחתונה. עם ידע רחב ועשיר אפשר לספק ייעוץ אישי לכל לקוח, בכל גיל ובכל נקודת זמן. גברים או נשים, צעירים או מבוגרים, דתיים או חילוניים, לכל אדם יש את הסגנון שלו ואת הפריטים שיאפשרו לו להביע את עצמו בצורה הטובה ביותר, בין אם הוא מגיע לראיון עבודה, לדייט רומנטי או לבילוי עם חברים.

לפני היציאה לשופינג

לבסוף, לימודי סטיילינג במכללת ארטי מתייחסים גם לאופן שבו נפנה ללקוח, נלווה אותו, נייעץ לו ונסייע לו בבחירת הרכישות הטובות ביותר עבורו. המסלול המקיף שמציעה מכללת ארטי הוא המסלול שמעניק לבוגרי הקורס את כל הכלים והידע הדרושים כדי להציע שירות ברמה הגבוהה ביותר, בהתאמה אישית לכל לקוח על פי מבנה גופו, גילו ואופיו. קריירה מקצועית מתחילים בסטייל, לא?