לימודי סטיילינג אופנה

לימודי סטיילינג אופנה

סטיילינג ובעברית 'סגנוּן', האחראי על נראוּת באופנה ותחומי עיצוב שונים. בנית תדמית, הנעזרת בשילובי צבע, ביגוד, תכשיטים ופריטים המשלימים את המראה המעוצב. הסטיילינג עוסק בשיפור תדמית, חזות חיצונית ונגיעה פנימית כהעצמה אישית: התאמת לבוש על פי מבנה גוף, בניית אימג', נחשפים למגמות אופנה עכשוויות עם הקשרים לתחזיות אופנה, עקרונות סידור מלתחה אישית והתאמת סגנון לבוש. הקניית הכלים הדרושים לכל אחד להתאים לעצמו מלתחה נכונה ולקנות חכם בהתאם לצרכים ולמבנה הגוף. בקורס ניתנים טיפים אישיים למשתתפים.
מנחות הקורס הן סטייליסטיות עתירות נסיון, בעלות ותק בהוראה ובעבודה בהיקף רחב בתעשייה.

נושאי לימוד

קורס עיצוב תדמית וסטיילינג, 4 מפגשים
רושם ראשוני על אדם נקבע בתוך 7 שניות...
סגנון הלבוש והתאמת  הצבעים מעבירים מסר תקשורתי ומשפיעים על תדמיתנו האישית והמקצועית, לכן חשוב להקפיד על קוד לבוש מדויק בהתאם לעיסוק ולדרגה וכן על סטיילינג נכון בהתאם למבנה הגוף ולגוון העור.
שיפור המראה החיצוני הוא הצעד הראשון בהתקדמות שלנו ומשמש כלי לקידום מטרות אישיות ומקצועיות.
לתדמית האישית יש השפעה עצומה על שיתופי פעולה עסקיים, סגירת עסקאות, שביעות רצון הלקוחות ושימור לקוחות. בניית מלתחה מעשית ואפקטיבית המותאמת לתפקיד ולמעמד, התדמית שלנו, שפת הגוף, הנימוסים וקוד הלבוש, חשובים מאוד בתחום העבודה בכלל ובמגזר העסקי בפרט. זה עשוי להשפיע מאוד על קידום והצלחה בעבודה, ומבחינת עלות מול תועלת, קל לשנות ולשדרג בתחום זה.
בעבודה / בעסקים- חשוב להיות סמכותי ומקצועי אך לא מיושן. במפגשים בין אישיים יש חשיבות רבה להופעה העשויה לשפר משמעותית תוצאות עסקיות. יש ניואנסים שבאמצעותם ניתן ללטש ההופעה להפוך אותה למלאת סטייל.
במסגרת קורס יעוץ תדמית וסטיילינג, ב- 4 מפגשים מרתקים, אנו מתמקדים בעקרונות החשובים להקניית ידע וכלים לבניית תדמית אפקטיבית.
תוכן המפגשים:
מפגש 1
מבני הגוף השונים גברים / נשים. יצירת צללית מאוזנת ומראה מחמיא, התאמת גזרות וצבעים למבני הגוף השונים ולגוון העור. הקניית כלים ליצירת הופעה מנצחת, טיפים ופתרונות מעשיים לטשטוש חסרונות ולהבלטת יתרונות.
שילוב קוד לבוש עסקי ומהוקצע עם התאמה אישית, הנחיה אישית למשתתפים.
מפגש 2
בניית מלתחה מעשית ואפקטיבית המותאמת לתפקיד ולמעמד.
מהי מלתחת קפסולה טובה ושימושית שמאפשרת הרבה שילובים- mix &match במינימום תקציב.
מפגש 3
בניית תדמית- פריטי הלבוש המשדרגים את המלתחה המשרדית / העסקית. שילוב טרנדים עדכניים ב"מלתחה החכמה". נימוסים והליכות בעסקים.
מפגש 4
קוד לבוש לעבודה בארץ ובחו"ל. כיצד לבנות ראיון עבודה – להקנות חשיבות רבה לרושם הראשוני, להעברת מסרים ולבניית התדמית הרצויה.  

קורס סטיילינג מקצועי (אופנה): סטיילינג אישי, ללקוחות והפקות אופנה, 14 מפגשים
מודול א
שיעור 1: מבוא והכרות עם עולם הסטיילינג, אבחון צרכים אישיים, טרנדים וסגנונות
שיעור 2: פרופורציות גוף - התאמת גזרות בגד למבנה גוף, יישום ואבחון
שיעור 3: תורת הצבע והתאמת צבעים על פי גוון עור, שיער ועיניים, שימוש באביזרי אופנה
שיעור 4: יצירת תדמית אישית, התאמת צבעים וסגנון לבוש, קוד לבוש לעבודה
שיעור 5: ארון הבגדים – בניית מלתחה 'חכמה', סידור ארון
שיעור 6: איפור ושיער, הלבשה תחתונה
שיעור 7: סטיילינג לגברים, נערות, מגזר דתי, מידות קצה
שיעור 8: התנסות בקניינות אישית חכמה, טקסטיל ואביזרים
מודול ב
שיעור 9: בניית סדנת סטיילינג - מפגש יעוץ והכוונה אישית עם לקוח. קונספט ורפרנסים להפקות אופנה
שיעור 10: בירות האופנה, תחזיות אופנה, סגנונות וטרנדים עכשויים
שיעור 11: עורכות "ווג" המשפיעות וסלבס שהפכו למעצבות אופנה ומעצבות דעת קהל
שיעור 12: תולדות הלבוש, סקירת מאפייני התקופות השונות
שיעור 13: שיווק עצמי, קהל יעד, בניית תיק עבודות ואתר אישי
שיעור 14: פרזנטציה, יצירת תדמית אישית של הסטייליסט/ית

פרטי הקורס

  • מיקום: מכללת רמת גן, רח' פנחס רוטנברג 87, חניה חינם בחניוני המכללה
  • משך הקורס: סטיילינג: 14 מפגשים פעם בשבוע של 4 שעות לימוד אקדמיות / עיצוב תדמית וסטיילינג: 4 מפגשים
  • תעודת גמר: מטעם מכללת ארטי לעיצוב ואמנות
  • כמות סטודנטים: עד 25 סטודנטים
  • תנאי קבלה:
  • מרצים: דיאנה מציק, פלר גרוביוס, רונה ברזילי

ביקורות

מאמר בנושא לימודי סטיילינג אופנה

החשיבות האדירה של לימודי סטיילינג

כולנו אוהבים להתלבש יפה, כולנו רוצים לבחור את הפריטים המתאימים ביותר לנו, ואם אפשר, אנחנו מעדיפים בגדים שיחמיאו ויגרמו לנו להרגיש נפלא. מראה מסודר ומטופח, מעוצב ומדויק, הוא מראה שלא תמיד קל להגיע אליו. זה נכון בעיקר היום, כשקטלוגים והפקות אופנה מנסים לייצר טרנדים כאלה ואחרים, חלקם מתאימים לחלק קטן מהאוכלוסייה, אבל ממש לא לכולם. כאן נכנס לתמונה עולם הסטיילינג, זה שמאפשר לנו ללמוד איך להתלבש נכון יותר, אילו צבעים מתאימים לנו, איזו גזרה נכונה לנו ואיך הבגד המושלם יגרום לנו להרגיש שאנחנו במיטבנו. אחרי לימודי סטיילינג תדעו לעשות את זה היטב, וללוות גברים ונשים שרוצים לבנות לעצמם תדמית משלהם, לייצר סגנון שמשקף אותם ואת מי שהם, ולבחור את הפריטים האידאליים, המחמיאים והנכונים עבורם.

מהטרנד השולט – ללקוח הפרטי

לימודי סטיילינג הם לימודים מקיפים שכוללים התייחסות למגוון רחב מאוד של תחומים, אבל אחד הנושאים הבסיסיים והחשובים ביותר הוא ההיכרות עם העולם הצבעוני והמרתק הזה. מצד אחד נמצאים הטרנדים והסגנונות השולטים היום, אלה שמסבירים לנו את פריטי הביגוד המוצגים בחנויות הבגדים ואת הפריטים המשלימים המתאימים. מן הצד השני נמצא האדם שמולנו, זה שאת צרכיו אנחנו צריכים לזהות באופן ברור ומדויק. לימודי סטיילינג משלבים בין השניים. הם מאפשרים לנו להבין את פרופורציות הגוף, את הגזרה הנכונה, את הצבעים האידאליים ואת האופן שבו הבגד משפיע על התדמית. אנחנו יכולים גם לשפר ולדייק כדי לסגור את הפער שבין האדם לבין מה שהוא עשוי לשדר החוצה.

לימודי סטיילינג וייעוץ אישי ללקוח

הבגד אולי עושה את האדם, אבל האביזרים הנלווים יכולים להשפיע על שניהם באופן דרמטי. הנעליים הנכונות, זוג העגילים המדויק, הכובע או התיק, לכל אחד מהם כוח אדיר, גם אם נדמה שמדובר באקססוריז שאין להם חשיבות רבה במיוחד. לימודי סטיילינג במכללת ארטי כוללים לא רק את הטרנדים השולטים ברשתות האופנה וחנויות הבוטיק, אלא גם תחומים משיקים כמו איפור, שיער, תכשיטים ואפילו הלבשה תחתונה. עם ידע רחב ועשיר אפשר לספק ייעוץ אישי לכל לקוח, בכל גיל ובכל נקודת זמן. גברים או נשים, צעירים או מבוגרים, דתיים או חילוניים, לכל אדם יש את הסגנון שלו ואת הפריטים שיאפשרו לו להביע את עצמו בצורה הטובה ביותר, בין אם הוא מגיע לראיון עבודה, לדייט רומנטי או לבילוי עם חברים.

לפני היציאה לשופינג

לבסוף, לימודי סטיילינג במכללת ארטי מתייחסים גם לאופן שבו נפנה ללקוח, נלווה אותו, נייעץ לו ונסייע לו בבחירת הרכישות הטובות ביותר עבורו. המסלול המקיף שמציעה מכללת ארטי הוא המסלול שמעניק לבוגרי הקורס את כל הכלים והידע הדרושים כדי להציע שירות ברמה הגבוהה ביותר, בהתאמה אישית לכל לקוח על פי מבנה גופו, גילו ואופיו. קריירה מקצועית מתחילים בסטייל, לא?